Kto za tym stoi?

Wyścig kaczek jest projektem charytatywnym, za pośrednictwem którego organizacje pozarządowe
zajmujące się pracą z dziećmi gromadzą środki na  realizację sowich celów.

Fundacja „Skrzydła dla Edukacji”

Fundacja została założona w roku 2010 przez grupę małżeństw, poszukujących dobrego i bezpiecznego miejsca dla edukacji, wychowania i wzrastania swoich dzieci.

Wszystko zaczęło się od Szkoły Podstawowej „Skrzydła” i to właśnie ta szkoła jest w tej chwili najważniejszym projektem realizowanym przez Fundację. Szkoła ta na równi z edukacją stawia sobie za cel wychowanie dziecka, co z kolei oznacza w bardzo bliska współpracę z rodzicami, jako pierwszymi opiekunami dziecka.

Ważnym elementem na którym opiera się szkoła jest pasja, którą chcemy rozbudzać w naszych uczniach poprzez odkrywanie i rozwijanie ich talentów. Dzięki naszej szkole dzieci mają szansę na to, by rozwinąć skrzydła i wzbić się ponad swoje ograniczenia i ponad przeciętność.

Drugim projektem realizowanym przez Fundację jest Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Skrzydła ,która powołaliśmy aby lepiej móc pomagać rodzicom w diagnozowaniu, wspomaganiu i rehabilitacji dzieci z rożnymi zaburzeniami i dysfunkcjami.

Jesteśmy również organizatorem wyjazdów wakacyjnych dla dzieci „Skrzydlate Wakacje”. Są to wyjazdy bardzo atrakcyjne programowo, nie zapominające jednak o walorach edukacyjnych i wychowawczych.

Trzy najnowsze projekty Fundacji to Gimnazjum oraz Przedszkole i Żłobek.

A wszystko to robimy aby lepiej służyć rodzinom!

Stowarzyszenie AGAPE

Jesteśmy Stowarzyszeniem, którego misją jest niesienie pomocy Osobom Potrzebującym. W Lublinie istniejemy od 1998 roku. Prowadzimy również działania w naszych filiach: w Kraśniku, Lubartowie, Chełmie, Puławach, Kazimierzu Dolnym, Dęblinie i Rykach. Pomagamy osobom potrzebującym i pokrzywdzonym poprzez bezpłatne poradnictwo prawne, psychologiczne, socjalne, zajęcia edukacyjne i wspierające dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, animacje tematyczne.
W ramach naszej działalności prowadzimy m.in.: Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości, Specjalistyczną Placówkę „AGAPE CLUB” dla dzieci i młodzieży, Świetlicę „AGAPE CLUB” w Kazimierzu Dolnym, Ośrodek Wolontariatu „Centrum Energii”,Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny (diagnozujący HIV). Osoba potrzebująca jest dla nas najważniejsza! Kierujemy się hasłem, że dobro zawsze powraca i sami tego wielokrotnie doświadczamy.

Fundacja Sempre a Frente

Fundacja realizuje krajowe i międzynarodowe działania edukacyjne. Prowadzi 2 placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży oraz Regionalne Punkty Informacyjne programu Erasmus+ i sieci Eurodesk.