W tej sekcji strony zamieszczone zostały wyjaśnienia oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Wyścigiem Kaczek.

Czy muszę być osobiście na imprezie w dniu wyścigu?

Nie. Wyniki wyścigu można śledzić na stronie internetowej i fanpage’u na Facebooku, a ewentualny odbiór nagród uzgodnić z organizatorami telefonicznie.

 

Czy kaczki można tuningować?

Tak, jednak tuning nie może mieć wpływu na prędkość, z jaką będzie się poruszał zawodnik. Dozwolone jest więc jego pomalowanie lub ubranie, jednak nie można na nim montować żagli ani innych urządzeń mechanicznych.

 

Co, jeśli przy zakupie zabrałam kaczkę ze sobą, ale nie mogę być na samym wyścigu?

Należy ją do dnia 21 maja 2016 roku odnieść do dowolnego punktu dystrybucji kaczek i oddać organizatorom wyścigu. Oni zatroszczą się o to, aby kaczka trafiła na start wyścigu. Można też dostarczyć ją w dniu wyścigu między godz. 14:00 a 16:00.

 

Gdzie mogę odebrać nagrody, jeśli moja kaczka zdobyła premiowane miejsce, a mnie nie było na festynie?

Nagrody będą do odebrania w lokalu Stowarzyszenia AGAPE przy ul. Bernardyńskiej 5.

 

Czy mogę kupić kaczkę i nie wystawić jej w wyścigu?

Istnieje możliwość zakupu losu-kaczki, a jednocześnie niewzięcia udziału w zawodach. Może to wynikać z dwóch sytuacji. Albo właściciel kaczki zabrał ją ze sobą, świadomie decydując się na rezygnację z wyścigu i z ewentualnej nagrody, albo  nie przyniósł kaczki na wyścig w odpowiednim terminie (do 22.06.2016, godz. 16:00).

 

Czy kaczka może utonąć w czasie wyścigu?

Na to pytanie właściwie odpowiada fizyka i prawa zupełnie niezależne od Organizatora. 😉 Kaczka potrafi pływać i nie tonie. Jednak aby mieć więcej przekonania o odpowiednim przygotowaniu zawodnika-kaczki do wyścigu, warto zapisać się jak najwcześniej, żeby kaczka przeszła odpowiedni trening.

 

Z jaką prędkością płyną kaczki?

Wbrew pozorom odpowiedź jest niebywale trudna… Prędkość zapisanej do wyścigu kaczki może być bardzo zróżnicowana. Od czego to zależy? Przede wszystkim od: nurtu wody, przeszkód w rzece, motywacji zawodnika, wsparcia i kibicowania, indywidualnego/drużynowego uczestnictwa.

 

Czy mogę dostać kaczkę za darmo?

Wpływy z kaczek są przeznaczane na wsparcie dzieci, dlatego obowiązuje za nie opłata. Jednak nie jest to dużo: jedna kaczka to 20 zł, a można pomóc dzieciom i przy okazji powalczyć o nagrodę w wyścigu. Kaczki są tańsze w pakietach po więcej sztuk, więc warto złożyć się razem ze znajomymi.